Başlıksız Belge

KAYIT YENİLEME, HARÇ ÖDEME VE DERS SEÇİMİ İŞLEMLERİ

   Üniversitemiz Akademik takvimine göre ara sınıflar için harç ödemesi, kayıt yenileme ve ders seçimi  05-09 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Manisa Celal Bayar Üniversitesi ana sayfasındaki UBS adresinden giriş yaparak ders seçimi (kredili veya kredisiz olarak alınan dersler; uzmanlık alan dersleri; alan, klinik ve laboratuvar çalışmaları ile seminerler, tez çalışması, proje vb.) yapmanız ve kaydımı tamamla butonuna basmanız gerekmektedir. Kayıt tamamla butonuna basılmadığı sürece ders kaydı tamamlanmayacaktır. Harç yatırmanız gerekiyorsa ekranınızda çıkan harcı, kayıt yenileme tarihleri arasında yatırmanız gerekmektedir.(İş Bankasına T.C. kimlik numaranızla) Ders seçimi yapacak olan öğrenciler ders seçiminden önce hangi dersleri alacaklarını Anabilim Dalı Başkanları-Danışmanları aracılığı ile belirlemeleri ve bu doğrultuda ders kaydını yapmaları gerekmektedir. UBS programından ders seçimi öğrencinin ve anabilim dalı başkanlığının- danışmanının sorumluğundadır. UBS programında seçtiğim dersler kısmından çıktı alıp imzalamanız ve danışmanınıza imzalatarak varsa harç borcunuzu ödediğinizi gösteren İş Bankası dekontu ile beraber (dekont isteğe bağlı) Anabilim Dalı Başkanlığına  05-09 Şubat 2018 tarihleri arasında teslim etmeniz gerekmektedir.

İş Bankası İnternet Bankacılığından veya ATM şubelerinden işlem yaparken, tüm “Öğrenci Numaranızı Girin” sekmelerine “T.C. Kimlik Numaranızı” girmeniz gerekmektedir. İş Bankasından ödeme bilgileriniz belirli aralıklarla sistemimize yüklenmektedir. Bu işlemden sonra kayıt yenileme işleminiz tamamlanmış olacaktır.

UBS programından ders seçim videosunu izlemeniz yararınıza olacaktır.

ÖNEMLİ NOT: DERS SEÇİMİ YAPTIKTAN SONRA BORÇLANDIRILDIĞINIZ TUTARI ÖDEMEDİĞİNİZ TAKDİRDE KAYIT YENİLEME İŞLEMİNİZ TAMAMLANMIŞ SAYILMAZ.

*Belirtilen kayıt yenileme tarihleri arasında UBS programından ders seçimi yapmayan, harcını yatırmayan öğrencilerimiz kayıt yenileme hakkını kaybedeceklerdir. 
*Sisteme ilk defa girecekler için; kullanıcı adı: TC kimlik no, Şifre: TC kimlik no
*Tezsiz Yüksek Lisans öğrencilerimiz ilk önce ders seçimi yapacaklar, gün içerisinde bankada harçları görünecektir. Harçlarını yatırdıktan sonra kayıt butonu aktif olacaktır.
*Ders seçiminden sonra oluşan harç ücretleri İş Bankası sistemlerine hemen düşmemektedir. Bu nedenle, ders seçiminizi yaptıktan sonra hemen bankaya gitmeyiniz. (Yaklaşık 1 saat sonra bankaya gidiniz). 
*Ders seçimi kayıt yenilemek için tıklayınız https://ubs.cbu.edu.tr/
*Diğer Yükseköğretim Kurumlarından veya Enstitülerden ders alacakların Anabilim Dalı Başkanlıkları'na başvurarak hangi dersleri alacaklarını açık bir şekilde (Üniversite,enstitü,ders adı,ders kodu, akts ve dersin sorumlu olunan öğretim planındaki karşılığı dilekçede belirtilecektir.) dilekçelerinde belirterek kayıt yenileme tarihleri olan 05-09 Şubat 2018 tarihleri arasında yapmaları gerekmektedir.

İletişim Telefonları :- 0236 236 09 89dir.

E-posta saglik@cbu.edu.tr 

Adres:Uncubözköy Kampüsü Tıp Fakültesi Dekanlığı zemin kat: Yunusemre İlçesi /Manisa 

Telefon: 0 (236) 236 09 89
Tıp Fakültesi Dekanlığı'ndan Enstitümüz telefonlarına  ulaşılamamaktadır.
Faks     : 0 (236) 238 21 58
Adres   : Uncubozköy Kampüsü Tıp Fakültesi Dekanlığı  Zemin Kat . Yunusemre/MANİSA
e-posta  : saglik@cbu.edu.tr
Tez orijinallik raporu için
e-posta adresi: cbusbetez@gmail.com 

  • Sağlık Bilimleri Dergisi
  • Birikim Dergisi
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik