MEZUNİYET KOŞULU

Yüksek Lisans programlarına başvuru yapabilmek için adayların en az bir lisans derecesine sahip olmaları gerekir. 

ALES KOŞULU

Tezli Yüksek Lisans Programlarına başvuran adayların Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavından (ALES) başvurduğu programın puan türünde en az 55 puan almış olmaları gerekir. (son üç yıl içinde alınmış ALES puanları geçerlidir.)

Doktora Programlarına başvuran adayların ALES' ten, başvurduğu programın puan türünde Yüksek Lisans mezunlarının en az 55 puana, Lisans mezunlarının istenilen puan türünde en az 80 puana sahip olmaları gerekmektedir.

Temel Tıp Bilimleri Doktora için Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavında Temel Tıp Puanının en az 50 olması gerekmektedir. 

YABANCI DİL KOŞULU

Yüksek Lisans İçin: İbraz edilen Yabancı Dil Sınavlarından geçerlilik süresi belirtilmeyen KPDS, ÜDS, YDS ve e-YDS, YÖKDİL sınav sonuçlarının sınav tarihinden itibaren geçerlilik süresi 5 yıldır. Son 5 yıla ait Üniversiteler arası Kurul Yabancı Dil (ÜDS), Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit (KPDS), Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (YDS), YÖKDİL’den en az 40 puan veya Üniversitelerarası Kurulca kabul edilen diğer yabancı dil sınavlarının herhangi birinden eşdeğer puan almış olmak gerekmektedir. (IELTS sınavı geçersizdir.) Üniversitemizce yapılacak yabancı dil sınavından en az 40 puan almış olmak (Önceki yıllarda Üniversitemizin yaptığı sınavda aldığınız not kullanılamaz), ya da lisans eğitiminde hazırlık sınıfı okumuş ve başarılı olmuş olmak gerekmektedir. Online başvuru ekranında hazırlık sınıfı okumuş seçeneğini işaretlediğiniz takdirde muafiyet belgenizi (hazırlık okumuş ve başarılı olduğunuzu gösterir bir belge) yüklemeniz gerekmektedir. 

Doktora Programlarına başvuran adayların son 5 yıla ait KPDS, YDS, ÜDS, YÖKDİL sınavlarından en az 55 puan ya da Üniversitelerarası Kurulca kabul edilen diğer Yabancı Dil sınavlarının herhangi birinden eşdeğer puan almış olmaları gerekmektedir. (IELTS sınavı geçersizdir.) 

6 Eylül 2017 tarihinde yapılacak olan M.C.B.Ü. Merkezi Yabancı Dil sınavı için katılım ücreti 30 TL’dir. Adaylar aşağıda belirtilen hesap numarasına 14-25 Ağustos 2017 tarihleri arasında sınav ücretini yatırmaları, online başvuru esnasında YDS ücreti kısmına bilgileri girmeleri ve dekontlarını taratıp yüklemeleri gerekmektedir. (Sınav adı: yabancı dil - sınav tarihi: 06.Eylül 2017 – sınav ücreti: 30 TL yazılıp bankaya yatırılan dekont yüklenecektir.) Sınavınız açıklandıktan sonra 40 ve üzeri puan almanız halinde başvuru onay işlemleriniz mülakat sınavından önce yapılacaktır. Yabancı Dil sınavından 40 ve üzeri puan alamadığınız takdirde yabancı dil koşulunu sağlamadığınız için başvurunuz ret edilecektir. 

HESAP ADRESİ: 

BANKA ADI : ZİRAAT BANKASI MANİSA ŞUBESİ 

ADI SOYADI : CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ DÖNER SERMAYE SAYMANLIĞI 

HESAP ADI : C.B.Ü. SÜR.EĞT.UYG.VE ARŞ.MERK. 

IBAN NO : TR860001000188394772655036 

SINAV ÜCRETİ : 30.00 TL. (Otuz TL) 

YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI YABANCI DİL SINAV YERİ

Yabancı Diller Yüksekokulu ( İstasyon Mevki Merkez Yerleşkesi. Şehitler Mahallesi Turgutlu Caddesi Manisa.) 

Yabancı Dil Sınavı için Adaylara ayrıca Enstitümüz tarafından “Yabancı Dil Sınavı Giriş Belgesi" verilmeyecektir. Adayların listesi Enstitümüzce Yabancı Diller Yüksekokuluna verilecektir. Sınava hangi sınıfta gireceğinizi sınavdan bir gün önce http://yabancidiller.cbu.edu.tr/ adresinden öğrenebilirsiniz. Sınava girerken online kayıt ekranına yüklemiş olduğunuz dekontu ve kimliğinizi yanınızda bulundurunuz.

Yabancı Uyruklu öğrenci alımında Manisa Celal Bayar Üniversitesi Yurt Dışından Öğrenci Alımı, Başvuru ve Kayıt Yönergesi esas alınır. İLETİŞİM BİLGİLERİ

Telefon: 0 (236) 236 09 89

Tıp Fakültesi Dekanlığından Enstitümüz Telefonlarına  ulaşılamamaktadır...

Faks     : 0 (236) 238 21 58

Adres   : Uncubozköy Kampüsü Tıp Fakültesi Dekanlığı 
Zemin Kat .Manisa
Eposta  : saglik@cbu.edu.tr

Tez orjinallik raporu çin mail adresi: cbusbetez@gmail.com
mail attıktan sonra orjinallik raporunuz 2 gün içerisinde mail adresinize gönderilecektir.

(Tezin danışman tarafından mail atılması gerekmektedir.)


  • Sağlık Bilimleri Dergisi
  • Birikim Dergisi
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik